Kevadine inspiratsioonireis Napolisse

Napoli TOP 10 autentsuse ja arhitektuuri nautijale

1.  Reggia di Caserta
Veidi üle 40min rongisõitu Napolist (3.40€/suund) viib maailma ühe suurima paleeni, mille ehitus sai alguse 18. sajandi keskpaigas ja arhitektiks oli italian-dutch päritolu Luigi Vanvitelli, kes oli oma aja tunnustatuim arhitekt (peale tema surma jätkas projektiga tema poeg). Arhitektuur on täidetud lummavate kombinatsioonidega erinevatest marmoritest, mis suures osas pärinevad UK´st (va Carrara valge marmor). Selle hoone suurusugusus ja luksuslikkus venitas minu lõua maani. Mul lihtsalt ei jagu piisavalt sõnu. LUMMAV ja see retk sööbib igaveseks mu mällu. Tegemist on UNESECO World Heritage nimekirjas oleva objektiga.
Tips: park laiub paleest kuni lõpuni üle 3km, seega võta kindlasti jalgratas ja naudi sõitu feonomaalsete skulptuuride ja veejugade saatel. Mina ei võtnud ja kahetsesin. Hea mõte on kindlasti ka piknikukorv ja lõuna pargis. Lisaks mega hea jalutuskäik ajastada lapse kärutamise ja pika lõunaunega. Pargi ja muuseumi külastus kokku 14€ ja muuseumi jaoks soovitan soojalt audiogiidi (+5€). Koos ca 7km jalutuskäiguga läks minu seal umbes 4h.

2.  Qurtieri Spagnioli
ÕHTUSÖÖK Spagnioli kvartalis on MUST HAVE! Proovisin muud, aga ikka ja jälle olin tagasi Spagniolis ja soovitasin kõigile teistele, keda oma reisiteekonnal kohtasin. Ei ole midagi autentsemat, kui imemaitsev pizza tõelises itaalia pererestoranis, kus mitu põlvkonda koos sind teenindavad ja samal ajal tänaval ringi jooksvaid lapsi– onud, tädid, emad, isad, vanaemad- ja isad kõik koos kantseldavad. Söö väljas ja naudi kitsal tänaval endast meetri kauguselt mööda kihutavate rollerite kütusehaisu ning pea kohal rippuva puhta pesu lõhna. Nii autentne, nii päris ja nii elus! Kirsiks tordil, õhtut lõpetamas ühe itaalia mamma maailma parim koogitükk. Mamma mia, grazie italy!

3.  Postitano & Amalfi Coast
        
4.  Galleria Umberto

5.  Pompeii
Pompeii, linn mis mattus AASTAL vulkaanipurske tagajärjel täielikult tuha alla ja see ajalugu on täiesti uskumatu ja ainulaadne. Pompeii on ÜÜRATU ja seal võib veeta reaalselt terve päeva, aga arukalt rännates saab põhilised kohad käidud nii umbes 2-3h´ga. Võta kindlasti giid, kes viib sind kõige põnevamatesse kohtadesse ja räägib sinna juurde täiesti hindamatuid lugusid. Arvesta rahvamassidega.
Lastega reisides käruga läbimatu ja keeruline.

6.  Capella Sansevero
Oli minu nimekirjas, aga pikka eeltööd ma ei teinud. Sattus juhuslikult mu teekonnale ja nähes pikka järjekorda mõtlesin, et käin siis ära. Seisin hommikupoole 50min järjekorras (olgu öeldud, et käisin aprillis, kui pole veel hooaeg), et siis saada fikseeritud kellaajaks õhtuks pilet (8€), kusjuures pileteid müüdi ainult teatud kellaajani (äkki oli 14ni), et kui lõuna aeg satud, ei pruugi pileti ostmiseni jõudagi. TIP! Osta pilet varem netist ära, kui vähegi võimalik. Õhtu poole, kui oli minu kellaaeg, seisin veel veidi järjekorras, et siis sisse pääseda ja seal umbes 10min ära käia AGA, kes austab skulptuuri ja kunsti, siis sees ootavad täiesti fenomenaalsed ja filigraansed meistriteosed. Nii rafineeritud skulptuure, pole minu silmad varem näinud ja tekkis tunne, et nad on justkui elus. Millised peensusteni lihvitud tekstuurid. Vau!
PS! Pildistamine keelatud ja ole valmis rahvamassideks.

7.  Monastero di Santa Chiara

8.  Piazza del Plebiscito
9.  Mount Vesuvio

10. Rannik - Castel Dell´Ovo, Castel Nuovo, Chiaia, Villa Floridiana
Reisid